Choroby skóry


Dermatologia jest to dział medycyny zajmujący się fizjologią oraz schorzeniami skóry oraz jej przydatków (włosów i paznokci). W kręgu jej zainteresowań są również schorzenia ogólnoustrojowe, ujawniające się w dużej mierze na skórze np. nowotwory. Do pochodnych dziedzin dermatologii należy również wenerologia zajmująca się chorobami przenoszonymi drogą płciową, kosmetologia i medycyna estetyczna oraz chirurgia skóry.

Choroby skóry występują w społeczeństwie powszechnie. Do najczęstszych zmian należy trądzik pospolity, choroby włosów i paznokcie takie jak łupież, grzybica, czy pospolite wrastające paznokcie oraz  proste zakażenia bakteryjne i wirusowe. Pomocy u dermatologa możemy również szukać w chorobach rozwijających się na podłożu immunologicznym takich jak: łuszczyca, pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, rumień guzowaty, bielactwo, łysienie plackowate czy alergie kontaktowe.

Dermatolog doradzi nam również w zakresie usunięcia niepokojących nas lub mało estetycznych zmian skórnych takich jak różnego rodzaju brodawki. Nie możemy również zapominać o poważniejszych chorobach takich jak nowotwory skóry, a w szczególności o czerniaku. Uciążliwe dla pacjenta zespoły pozakrzepowe, żylaki kończyn dolnych czy owrzodzenia podudzi.

Opinii dermatologa powinniśmy zasięgnąć w przypadku każdej niepokojącej nas zmiany skórnej, a w szczególności jeśli znamię jest duże, uwypuklone, asymetryczne, o postrzępionych krawędziach i różnorodnym kolorze. Choroby skóry nie powinny być schorzeniami wstydliwymi i zazwyczaj nie wynikają z braku dostatecznej higieny pacjenta, dlatego należy bez wahania zgłosić się do odpowiedniego specjalisty.

22 688 72 82 Umów się na wizytę Jak dojechać?