Andrologia

CZYM ZAJMUJE SIĘ ANDROLOG?

Andrologia jest to nauka zajmująca się fizjologią oraz schorzeniami męskiego układu rozrodczego w kontekście endokrynologicznym, chirurgicznym, naczyniowym, wad wrodzonych, a nawet psychologicznym. Ten dział medycyny jest swego rodzaju odpowiednikiem ginekologa, skierowanego jednak wyłącznie do mężczyzn. Do kręgu zainteresowań androloga należą więc: niepłodność u mężczyzn, niedobór męskich hormonów płciowych (hipogonadyzm), zaburzenia dojrzewania płciowego, problemy z erekcją. Coraz większą grupę pacjentów zgłaszających się do androloga stanowią mężczyźni z objawami andropauzy, czyli związanego z wiekiem niedoboru testosteronu będącego swego rodzaju odpowiednikiem menopauzy u kobiet.

Andrologia jest zatem dziedziną medycyny zajmującą się problemami mężczyzn w każdym wieku, dysponująca obecnie coraz szerszym zakresem badań diagnostycznych oraz wieloma możliwościami leczenia schorzeń męskiego układu płciowego.

JAKIE SCHORZENIA ANDROLOGICZNE SĄ NAJBARDZIEJ POWSZECHNE?

W dzisiejszych czasach narastającym problem staje się niepłodność u mężczyzn wynikająca min. ze stresu, przemęczenia, siedzącego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, palenia tytoniu, nadmiernego spożycia alkoholu czy zanieczyszczenia środowiska. Wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na jakość nasienia. Androlodzy dysponują obecnie szerokim wachlarzem badań pomocnych  w rozpoznawaniu przyczyn niepłodności męskiej takich jak: analiza nasienia czy badanie poziomu hormonów płciowych.

Z powodu wydłużenia średniej długości życia, pacjenci coraz częściej zgłaszają się do androloga z powodu andropauzy. Spadek jakości życia mężczyzn związany z wiekiem spowodowany jest min. zaburzeniami hormonalnymi i seksualnymi. Pomoc androloga w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia u mężczyzn w starszym wieku może okazać się niezbędna.

Coraz więcej mężczyzn zgłasza się do androloga z powodu różnego rodzaju dysfunkcji seksualnych, w tym zaburzeń erekcji. W ostatnich latach stopniowo zanika społeczny stereotyp i mężczyznom z podobnymi problemami wręcz wypada zgłosić się do lekarza. Ogromny postęp wiedzy, nowe preparaty i techniki terapeutyczne umożliwiają specjalistyczną, skuteczną pomoc w leczeniu zaburzeń erekcji.

KIEDY WARTO ZASIĘGNĄĆ RADY ANDROLOGA?

Do androloga należy zgłosić się z powodu różnego rodzaju dysfunkcji seksualnych takich jak: zaburzenia erekcji, obniżone libido, przedwczesny lub opóźniony wytrysk.

Pomocy u lekarza powinniśmy również szukać w przypadku trudności  z poczęciem dziecka.

Specjalista pomoże nam również gdy wystąpią u nas objawy andropauzy takie jak: ogólne osłabienie organizmu, problemy ze snem, rozchwianie emocjonalne, pogorszenie nastroju, uderzenia gorąca i nadmierna potliwość, problemy z pamięcią i koncentracją czy spadek libido, problemy z erekcją, brak satysfakcji z życia seksualnego.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
22 688 72 82 Umów się na wizytę Jak dojechać?